zestaw tytanowy

Zestaw tytanowy – co kupić na start?

Czy słyszałaś już o manicure tytanowym? To innowacyjna metoda stylizacji paznokci, która pozwala uzyskać niezwykle trwały efekt i jest bezpieczna dla naturalnej płytki. Wykonanie zabiegu nie wymaga zastosowania lampy UV. Wystarczy kilka produktów, aby rozpocząć swoją przygodę z pudrowym manicure. Co musi zawierać startowy zestaw tytanowy? Czego potrzebujesz do wykonania pełnej stylizacji od A do Z?

Manicure tytanowy jest innowacją na rynku produktów do paznokci. Jego wykonanie jest szybkie i stosunkowo łatwe. Opiera się na aplikacji przezroczystych produktów płynnych oraz kolorowego pudru. Nie potrzebujemy trzymać paznokci w lampie. Co najważniejsze, manicure tytanowy jest łaskawy dla naturalnej płytki. Bazy zawierają witaminy i cenne składniki odżywże, które wzmacniają paznokcie. Po usunięciu stylizacji nie będziemy borykać się z uszkodzeniami i osłabieniem płytki, jak to bywa w przypadku innych technik.

Co powinien zawierać podstawowy zestaw tytanowy?

Do wykonania całej stylizacji potrzebujesz kilku podstawowych akcesoriów – jak przy innych technikach – a także kolorowego pudru i produktów płynnych. Zacznijmy jednak od początku.

Przed aplikacją produktów przygotowujemy paznokcie jak zwykle. Należy zatem piłować je pilniczkiem i zmatowić blokiem polerskim. Następnie można odtłuścić płytkę, stosując primer.

Teraz możesz już przystąpić do nakładania poszczególnych warstw manicure. Pierwszy krok to aplikacja żelowej bazy. Następnie zanurzasz paznokieć w pudrze o dowolnie wybranym kolorze. Po wyschnięciu czynność należy powtórzyć. Na koniec nakłada się żelowy top, który utwardza i nabłyszcza paznokcie tytanowe. Teraz można dodatkowo nawilżyć skórki oliwką.

Gotowe! Standardowy zestaw tytanowy powinien zatem zawierać:

– pilnik o gradacji 100-180,

– bloczek polerski,

– primer kwasowy lub bezkwasowy,

– żelową bazę,

– kolorowy puder,

– żelowy top coat,

– oliwkę do skórek,

– aceton (remover) do usunięcia manicure.

W zależności od producenta poszczególne linie zawierają produkty o różnych nazwach, które pozwalają wykonać trwałe paznokcie tytanowe. Możemy spotkać się z aktywatorami, które mają za zadanie wysuszać warstwę pudru czy ze specjalnymi płynami do czyszczenia pędzelka. Ogólna zasada stosowania produktów jest jednak ta sama. Chodzi o utwardzenie pudru na żelowej bazie. Produkty do manicure tytanowego poszczególnych marek są w większości kompatybilne ze sobą, warto jednak na start zakupić zestaw tytanowy obejmujący produkty z tej samej linii, co zagwarantuje wygodę i znacznie ułatwi zakupy.

2 myśli na temat “Zestaw tytanowy – co kupić na start?

  1. Ciekawi mnie kiedyś wypróbować, ale nie do końca jestem przekonana do tej metody ;D Dopóki wymagane jest ukończenie szkolenia przed zakupem zestawu to sobie odpuszczę, ale sądzę że z czasem to się zmieni 😉

Dodaj komentarz