paznokcie hybrydowe zdobienie

Zdobienie paznokci hybrydowych

Najbardziej uzdolnione manikiurzystki, specjalizujące się w zdobieniu paznokci hybrydowych, potrafią wyczarować na płytce prawdziwe cuda. Bez trudu sprawią, że nasze paznokcie będą przypominać gruby, zimowy sweter, taflę lustra, a nawet będą zmieniać kolor pod wpływem temperatury. Za pomocą pędzelków do zdobienia paznokci i pyłków do paznokci wyczarują gwiaździstą noc lub burzę śnieżną. To właśnie między innymi różnorodność zdobień czyni paznokcie hybrydowe tak bardzo popularnymi.

Sposoby zdobień paznokci hybrydowych

Istnieje wiele sposobów zdobienia paznokci hybrydowych. Jednym z najpopularniejszych są pyłki do paznokci, które pozwalają diametralnie zmienić ich wygląd. Pyłki do paznokci dzielimy na dwie grupy: brokatowe i chrome.

pyłki do paznokcipyłki do paznokci chrome

Dzięki tym pierwszym uzyskujemy efekt opalizowania, a końcowy rezultat zależy od koloru lakieru hybrydowego, który został użyty jako baza. Zalicza się do nich kultowa „syrenka”. Z kolei pyłki do paznokci z grupy chrome pozwalają wyczarować na płytce paznokcia przepiękną, metaliczną taflę złota czy srebra. Ten typ pyłku do paznokci niemal całkowicie zasłania kolor lakieru, dlatego zwykle kładziony jest prosto na specjalny top no wipe. Manicure wykonany za ich pomocą często nazywany jest lustrzanym.

Kolejną metodą, jaką można zdobić paznokcie hybrydowe jest ombre. Polega ona na nakładaniu jaśniejszych i ciemniejszych kolorów lub kilku odcieni jednego koloru na paznokieć i ich rozcieraniu za pomocą gąbeczki. Dzięki temu sposobowi stylizacji zyskamy piękny i oryginalny efekt przenikania się kolorów. Wariacją cieniowania jest tak zwane ombre w pionie. Polega ono na pomalowaniu płytki paznokcia dwoma kolorami, a następnie rozmywaniu linię łączącej za pomocą pędzelka do zdobienia paznokci.

Omawiając metody zdobienia paznokci hybrydowych, nie sposób nie wspomnieć o manicure termicznym. Wykonywany jest on za pomocą specjalnych lakierów, które pod wpływem temperatury zmieniają kolor na kontrastowy. Przykładowo, zanurzone w zimnej wodzie paznokcie będą fioletowe, a kiedy włożymy je do ciepłej wody, zrobią się różowe. Taki manicure w normalnych warunkach wygląda bardzo podobnie do ombre.

Bardzo dużą popularnością wśród zdobień cieszą się również kryształki, które bardzo dobrze trzymają się po zapieczeniu w lampie UV. Brylanciki występują w niezliczonych wzorach, kształtach i kolorach. Równie nieskończona jest ilość sposobów nałożenia kryształków i zależy od inwencji twórczej stylistki wykonującej manicure. Na naszych paznokciach może zagościć jeden subtelny kryształek, najróżniejsze wzory wykonane z kilku lub kilkudziesięciu brylancików czy kryształek w kształcie gwiazdki. Manikiurzystka może też pokryć błyskotkami całą płytkę paznokcia.

Równie ciekawym sposobem zdobienia w manicure hybrydowym jest stemplowanie. Wykonuje się je za pomocą płytki z wyrytymi wzorami i specjalnego stempelka. Podobnie, jak w przypadku kryształków, ilość wzorów, jakie można nałożyć, jest nieskończona. Na rynku są dostępne płytki z najbardziej wymyślnymi i zwariowanymi motywami.

Kolejną metodą zdobienia paznokci hybrydowych są tak zwane glass nails. Wykonuje się je za pomocą opalizującej folii, którą rwie się na kawałki. W tym sposobie kluczowe są pędzelki do zdobienia paznokci, za pomocą których rozmieszcza się fragmenty na paznokciu. Rezultatem jest przypominający tłuczone szkło wzór. Nałożone warstwowo kawałki folii dają imponujący, trójwymiarowy efekt.

Dużą popularnością cieszą się również najróżniejsze wzory, wykonane na bazowym lakierze. Pędzelki do zdobienia paznokci zanurzone w kontrastowym kolorze, pozwalają na wyczarowanie na paznokciach przeróżnych form, od kratki do prawdziwych dzieł sztuki.

Następną metodą, jaką często stosuje się przy zdobieniu paznokci, jest klasyczny manicure francuski oraz jego wariacje, takie jak na przykład odwrócony french, który polega na namalowaniu paska w innym kolorze nie na końcówce paznokcia, lecz u jego nasady. Do jego wykonania stosuje się pędzelki do zdobienia paznokci lub specjalne taśmy.

Dodaj komentarz