frezarka do paznokci

Zastosowanie frezarki do paznokci

Frezarka do paznokci to podstawowe wyposażenie w gabinecie kosmetycznym. Coraz częściej używamy jej również w domu, przy wykonywaniu i usuwaniu manicure hybrydowego. Jakie zastosowanie mają frezarki do paznokci oraz jak poprawnie je użytkować? O czym warto pamiętać, zaczynając pracę z frezarką i jakich błędów unikać?

Frezarka do paznokci jest doskonałym narzędziem i w rękach powołanej osoby może zrobić dużo dobrego, przyspieszyć pracę i poprawić jej efekty. Należy jednak używać jej umiejętnie, z przestrzeganiem podstawowych zasad. Mocniejsze frezarki do paznokci o dużych obrotach są niezastąpione w usuwaniu masy żelowej czy akrylowej, nadawaniu kształtu paznokciom czy opracowaniu skórek. W niewprawnych rękach mogą jednak wyrządzić krzywdę, jeśli nie będziemy używać ich ostrożnie.

Frezarka do paznokci i usuwanie hybrydy

Frezarki do paznokci doskonale radzą sobie z usuwaniem hybrydy. Są o wiele szybsze i dokładniejsze niż pilnik. Korzystajac z nich możemy uniknąć używania removera, czyli acetonu który osłabia paznokcie. Z pomocą frezarki możemy usunąć także masę żelowa czy akrylową. Potrzebne jest oczywiście odpowiednio mocne urządzenie i specjalne frezy do frezarki, przeznaczone do usuwania manicure. Usuwanie manicure należy wykonywać delikatnie, uważając, by nie przepiłować płytki. Gdy pozbędziemy się warstwy koloru, należy bardzo uważnie obserwować piłowaną powierzchnię, sprawdzając, czy nie docieramy do naturalnej płytki.

Usuwanie skórek

Podstawą estetycznego manicure jest precyzyjne opracowanie skórek okołopaznokciowych. Należy odsunąć je dokładnie z płytki paznokcia. Niektóre stylistki wycinają je cążkami, inne uważają taki zabieg za niekorzystny. Zdania są podzielone. Profesjonalistki zgodnie przyznają jednak, że skutecznym sposobem na usunięcie skórek jest umiejętne korzystanie z frezarki. Specjalne precyzyjne frezy do frezarki pozwalają pozbyć się skórek zarastających płytkę w krótkim czasie i bardzo dokładnie. Należy jednak wykonywać zabieg delikatnie i ostrożnie, by nie skaleczyć skóry.

Zachowanie higieny przy korzystaniu z frezarki – myjki ultradźwiękowe i pochłaniacze pyłu

Użytkowanie frezarki wymaga zachowania higieny, zarówno jeśli chodzi o są zabieg, jak również stanowisko pracy. Aby użytkować frezów w higieniczny i bezpieczny sposób, w gabinetach kosmetycznych używa się często artykułów jednorazowych. Frezy wielokrotnego użytku muszą być dokładnie oczyszczane i dezynfekowane. Dobrze nadają się do tego myjki ultradźwiękowe, które umożliwiają mycie z docieraniem do najbardziej niedostępnych zakamarków. Co ważne, myjki ultradźwiękowe nie powodują absolutnie żadnych uszkodzeń mechanicznych i powierzchnia frezów pozostaje niezmieniona.

Przy użytkowaniu frezarki powstaje dużo pyłu. Aby zachować czystość na stanowisku pracy, należy na bieżąco się go pozbywać. W sprzedaży dostępne są specjalne pochłaniacze pyłu, które znacznie ułatwiają pracę, podnosząc jej komfort.

Dodaj komentarz