Mteoda akrylowa - doskonała technika przedłużania

Tajniki stylizacji: metoda akrylowa

Przez wielu, metoda akrylowa uważana jest za jedną z najbardziej opłacalnych technik przedłużania paznokci, pozwalającą otrzymać długotrwałe i zadowalające efekty. Jej niezwykła specyfika, sprzyja nie tylko tworzeniu zjawiskowych stylizacji, ale umożliwia również przeprowadzenie tej metody u osób o słabych lub krótkich paznokciach. Odpowiednio dobrane akcesoria do paznokci, precyzja stylisty oraz kreatywność – to główne składniki, wpływające na otrzymanie niezwykłych efektów za pomocą techniki akrylowej.

Metoda akrylowa bez tajemnic

Aby przejść do szczegółowego omówienia poszczególnych etapów przeprowadzanej techniki przedłużania za pomocą akrylu, powinniśmy zacząć od samego początku – wytłumaczenia czym właściwie jest metoda akrylowa. Przede wszystkim, opiera się ona na przedłużeniu naturalnej płytki paznokcia za pomocą specjalnego, utwardzanego akrylu. Stosowany przy tym utwardzany proszek akrylowy (lub puder) oraz specjalny płyn, pozwalają na otrzymanie twardej i gładkiej struktury sztucznego paznokcia. Ta, jest przy tym bardzo łatwa do dowolnego wymodelowania, mającego na celu nadanie odpowiedniego kształtu dla planowanej stylizacji. Co więcej, metoda akrylowa jest w pełni bezpieczna. Nie wymaga użycia specjalnej lampy UV, a także pozwala na swobodną regenerację naturalnych paznokci, budujących się pod warstwą akrylu.

Przykład wykonania - metoda akrylowa

Akcesoria do paznokci, jakich nie może zabraknąć

Jak wiadomo, poprawne przeprowadzenie danej techniki przedłużania, wymaga odpowiednich narzędzi pracy. Zwłaszcza, jeśli chcemy otrzymać trwały efekt, utrzymujący się do 3 – 4 tygodni od wykonania. Wysokiej jakości akcesoria do paznokci, w tym wypadku podstawę, znacznie ułatwiającą pracę nad techniką akrylową. W tym wypadku, wspomniany wcześniej proszek akrylowy oraz płyn, nie wystarczą. Ważne jest jeszcze zaopatrzenie się w specjalny cleaner, a także primer – wspomagające przygotowanie naturalnej płytki paznokcia do pracy. Dodatkowo, na naszym wyposażeniu powinny znaleźć się: aceton, pędzelek przeznaczony do nakładania akrylu, szablony do akrylu, tipsy i klej do tipsów, a także standardowe pilniki, bloczki polerskie itd.. Posiadając te niezbędne akcesoria do paznokci, możemy dopiero przejść do właściwego etapu – przedłużania.

Metoda akrylowa – krok po kroku

Jednym z najważniejszych kroków, jakie należy podjąć przed rozpoczęciem pracy nad paznokciami, jest dokładna dezynfekcja. Dopiero po niej, możemy rozpocząć przygotowanie płytki paznokci. Aby metoda akrylowa była w pełni udana, należy zmatowić płytkę oraz staranie odsunąć nagromadzone skórki, a następnie odtłuścić jej powierzchnię (wspomnianym wcześniej cleanerem). Następnie przechodzimy do wyboru tipsa, jego starannego przytwierdzenia do powierzchni naturalnego paznokcia za pomocą kleju i spiłowania progów powstałych pomiędzy tipsem, a paznokciem. Jednak zanim zabierzemy się do pokrycia powierzchni paznokcia akrylem, należy zmatowić jego powierzchnię oraz nałożyć primer. Dopiero po tej czynności, możemy przejść do kolejnego etapu. Proszek akrylowy, nakładamy zanurzonym uprzednio w płynie pędzlem, równomiernie rozprowadzając go po powierzchni paznokcia. Po utwardzeniu się warstwy akrylu, przystępujemy do wymodelowania kształtu paznokci. Gotowe!

Przedłużanie metodą akrylową, pomimo swoich zalet, jest niestety bardzo wymagające. Dlatego też, planując przedłużanie lub stylizację za pomocą tej techniki, warto zwrócić się do osoby doświadczonej. Pragnąc otrzymać efekt długotrwałych paznokci, z całą pewnością warto zaznajomić się z opisywaną przez nas metodą.

Dodaj komentarz