lakiery hybrydowe

Sposoby na mocne paznokcie

Problem osłabionych i łamliwych paznokci dotyczy bardzo wielu kobiet. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele, a często nie zdajemy sobie sprawy, jak duży wpływ na ogólną kondycję naszej płytki paznokcia mają określone elementy. Chcąc cieszyć się pięknymi paznokciami testujemy najróżniejsze metody, które jednak niejednokrotnie nas zawodzą i nie dają oczekiwanego efektu. Dlatego my, specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy zestaw kilku porad i sposobów, dzięki którym skutecznie wzmocnisz swoje paznokcie.

Najczęstsze przyczyny osłabionych paznokci

Za utrzymanie płytki paznokcia w odpowiednim stanie odpowiadają trzy podstawowe czynniki: systematyczna pielęgnacja, zdrowa dieta i brak chorób. Jednak w momencie, gdy jeden element przestanie funkcjonować prawidłowo, to odbija się to negatywnie na ogólnej kondycji paznokcia. Dlatego tak istotne jest kompleksowe działanie. Natomiast zanim zacznie się działać najpierw należy przeanalizować możliwe przyczyny, przez które nasze paznokcie są słabe. Po pierwsze może to wynikać z niedoboru witamin i minerałów, na co wpływ ma nieodpowiednia dieta lub problemy z przyswajaniem substancji wynikające ze złego funkcjonowania organizmu. Po drugie osłabiona płytka może być przejawem stanu chorobowego skóry. Oczywiście problemy z paznokciami często wynikają także z urazów mechanicznych czy obgryzania paznokci. Stosowanie środków chemicznych (znajdujących się np. w środkach czystości) czy częste używanie zmywaczy znacząco ingeruje w płytkę paznokcia skutecznie ją osłabiając. Również niewłaściwa pielęgnacja, a więc taka, w której brak nam systematyczności oraz łącząca się np. z nieprawidłowym skracaniem paznokci ma negatywny wpływ na ich kondycję.

Kilka porad dla zdrowej płytki paznokcia

lakiery hybrydoweW walce o mocne paznokcie pomoże Ci podążanie według kilku zasad. Najważniejsze jest zadbanie o dietę, ponieważ bez tego elementu nawet najbardziej skomplikowane działania zewnętrzne nie przyniosą efektu. Dieta, dzięki której odbudujesz strukturę swoich paznokci powinna być bogata w białko, gdyż jest to ich podstawowy budulec, w którego skład wchodzi głównie keratyna. Ponadto należy spożywać produkty bogate w wapń, który wzmacnia płytkę i krzem, który ją nawilża i uelastycznia. Nie zapominajmy także o bardzo istotnych dla paznokci witaminach A, E, D, C i z grupy B. Jeżeli mamy częstą styczność z detergentami, to koniecznie używajmy rękawiczek i regularnie nawilżajmy dłonie, skórki i paznokcie kremami do rąk lub specjalnymi oliwkami. Im bardziej odżywiona płytka paznokcia tym mniej podatna na uszkodzenia. Niezwykle istotny wpływ na stan paznokci ma ich pielęgnacja. Źle wykonywane zabiegi kosmetyczne mogą bardzo uszkodzić płytkę. Jednak robione z należytą starannością i w poprawny sposób są w stanie wzmocnić nasze paznokcie.

Lakiery hybrydowe dla mocnych paznokci

lakiery hybrydowePodstawą przy pielęgnacji paznokci jest umiejętne ich skracanie. Jeżeli masz w zwyczaju obcinać je obcążkami, to koniecznie musisz z tego zrezygnować. Obcinając paznokcie niejako je łamiesz, przez co naruszasz ich naturalną budowę. Dlatego do zmiany długości płytki stosuj pilnik, jednak pamiętaj aby nie piłować brzegów paznokcia zbyt krótko. O negatywnym wpływie zmywaczy do lakierów na strukturę paznokcia wiadomo od dawna. Jednak tradycyjne lakiery ze względu na niedługi czas utrzymywania się wymuszają częste korzystanie z tego produktu. Dlatego warto zamienić je na lakiery hybrydowe. Dzięki specjalnej formule utrzymują się one nawet do 3 tygodni, co pozwala w tym czasie na spokojny, niezagrożony niczym wzrost paznokcia. Lakiery hybrydowe tworzą na płytce pewnego rodzaju barierę ochronną składającą się z kolejnych warstw manicureu. Powodują one, że paznokcie są mocniejsze, a wszelkie uszkodzenia mechaniczne nie stanowią zagrożenia. O ile założenie hybrydy zostało wykonane poprawnie, to po jej zdjęciu płytka jest w nienaruszonym stanie, a my możemy cieszyć się mocnymi i zdrowymi paznokciami.

Dodaj komentarz