torebki do sterylizacji

Rękawy i torebki do sterylizacji narzędzi w salonach kosmetycznych

Praca z narzędziami kosmetycznymi wielokrotnego użytku wymaga zachowania najwyżej higieny. W salonach kosmetycznych używa się autoklawów, które służą do sterylizacji oraz dezynfekcji. Oczyszczone przedmioty umieszcza się w specjalnych pakietach dla zachowania sterylności i zabezpieczenia przed rozwojem drobnoustrojów. Do wykonania pakietów służą torebki do sterylizacji oraz rękawy. Które rozwiązanie wybrać i czym różnią się one od siebie?

Co to jest autoklaw kosmetyczny?

Autoklaw kosmetyczny służy do sterylizacji narzędzi wielokrotnego użytku. Możemy pozbywać się zanieczyszczeń oraz drobnoustrojów i dezynfekować pilniki metalowe, cążki, frezy do frezarki oraz wszystkie pozostałe przybory, które są użytkowane w salonie kosmetycznym. Autoklaw jest niezbędny, jeśli przeprowadza się profesjonalne zabiegi, oferując usługi klientkom. Czasem dla zachowania higieny autoklawy są stosowane również w użytku domowym. Innym rozwiązaniem jest myjka ultradźwiękowa, która dokładnie czyści nawet trudno dostępne miejsca. Jest bardzo przydatna, gdy chcemy czyścić frezy do frezarki i inne akcesoria do paznokci.

Po dezynfekcji i sterylizacji umieszcza się oczyszczone przedmioty w specjalnych sterylnych pakietach. Poprzez ograniczenie dopływu powietrza uniemożliwiony zostaje rozwój bakterii tlenowych, a także wirusów i grzybów. Dzięki temu narzędzia pozostają higieniczne i można bezpiecznie ich użyć. Pakiety foliowo-papierowe przygotowuje się, stosując specjalne torebki do sterylizacji lub rękawy.

Torebki do sterylizacji

Najłatwiejszym i najszybszym sposobem na przygotowywanie sterylnych pakietów jest użycie gotowych torebek. Dostępne w sprzedaży torebki do sterylizacji są samoprzylepne, dzięki czemu można używać ich przy szybkiej dezynfekcji bez zgrzewarki. Do wyboru mamy różne rozmiary torebek. Zwykle niezbędny jest zakup kilku opakowań, dla zapewnienia sobie możliwości pakowania przedmiotów o różnych rozmiarach. Torebki do sterylizacji są praktyczne i łatwe w użyciu, a przy zakupie hurtowych ilości, również dość ekonomiczne.

Rękawy

Rękaw do sterylizacji to tańsze rozwiązanie, które generuje mniej strat. Korzystając z rękawa, możemy bardziej precyzyjnie dopasowywać rozmiary pakietów do opakowywanych przedmiotów. Niestety przy korzystaniu z rękawa niezbędne jest używanie zgrzewarki. Pakiety foliowo papierowe wykonane z użyciem rękawa i zgrzewarki są szczelne i dezynfekowane narzędzia pozostają sterylne. Rękawy są popularnie stosowane w salonach kosmetycznych, a także w gabinetach dentystycznych, salonach piercingu i nie tylko.

Sprzęt do sterylizacji pozwala zachować akcesoria do paznokci oraz wszystkie narzędzia kosmetyczne w czystości. Jest to niezwykle istotne w przypadku profesjonalnych usług, których świadczenie wymaga przestrzegania norm bezpieczeństwa oraz higieny pracy.

Dodaj komentarz