paznokcie żelowe

Przedłużanie paznokci – najczęściej popełniane błędy w metodzie żelowej

Metoda żelowa ciągle jest bardzo popularna, a przedłużanie paznokci na formie przy odpowiedniej technice gwarantuje wysoką trwałość manicure, bezpieczeństwo i naturalny efekt. Początkujące stylistki paznokci napotykają jednak zwykle podobne problemy, jak pękanie paznokcia na linii stresu, odchodzenie żelu, nadmierna grubość paznokcia. Jak prawidłowo wykonywać paznokcie żelowe na formie i jakie są najczęściej popełniane błędy?

Paznokieć pęka

Najpopularniejszym – i najgroźniejszym błędem przy przedłużaniu paznokci metodą na formie jest ich pękanie. Nieprawidłowo zbudowany paznokieć może złamać się w najmniej oczekiwanym momencie – na przykład na skutek uderzenia. Płytka może pęknąć na całej długości lub nie. Takie zdarzenie może być opłakane w skutkach, jeśli dojdzie do pęknięcia naturalnego paznokcia pod warstwą żelu. Paznokcie żelowe często łamią się w całości na linii stresu, na skutek czego nawet kilka dni po wykonaniu zabiegu możemy mieć znów krótkie paznokcie. To jednej na najczestszych skutków nieprawidłowej budowy.

Paznokcie żelowe muszą być odpowiednio zbudowane, aby ich noszenie było bezpieczne i długotrwałe. Przede wszystkim paznokieć musi posiadać tak zwaną krzywą C. Zbyt płaskie żele pękają i wyglądają nieestetycznie. Nakładając produkt, formujemy optymalną krzywiznę. Najłatwiej pracuje się z żelami samopoziomującymi. Przy utwardzaniu żelu w lampie należy pamiętać o zaciśnięciu tunelu. Po utwardzeniu opiłowujemy paznokieć, nadając mu odpowiedni kształt. Pamiętamy o dołożeniu wystarczającej ilości produktu w punkcie stresu, gdzie paznokieć jest najbardziej narażony na złamanie.

Paznokcie żelowe są zbyt grube

Dokładając produktu dla zapewnienia wytrzymałości paznokciom, łatwo przesadzić w drugą stronę. Grube paznokcie z ukształtowaną krzywą C są odporne na pekanie, jednak nie wyglądają estetycznie. Chodzi o to, by uzyskać jak najbardziej naturalny efekt. Tworzymy apex, czyli najwyższe miejsce, jeśli chodzi o krzywiznę paznokcia. To tutaj produktu jest więcej. Paznokieć nie może jednak wyglądać jak zakrzywiony szpon. Opiłowując paznokcie żelowe, pozbywamy nadmiaru produktu i nadajemy im naturalny delikatny kształt. Sztuką jest zachowanie równowagi pomiędzy wytrzymałością, prawidłową budową i odpowiednią grubością.

Żel nie trzyma się płytki

Jeden z częstych problemów przy wykonywaniu paznokci żelowych. Przyczyną może być nieprawidłowa budowa, która została już omówiona powyżej. Jeśli jednak precyzyjnie podkładasz formę i paznokcie mają odpowiednie krzywizny, prawdopodobnie płytka nie jest właściwie przygotowana.

Należy odtłuścić naturalne paznokcie za pomocą primera kwasowego lub bezkwasowego wysokiej jakości. Dobrze zmatowione i odkwaszone paznokcie lepiej trzymają produkt. Ważna jest też sama jakość żelu. Niezależnie od tego, czy stosujesz produkty jednofazowe czy nie, warto stosować sprawdzone żele. Duże znaczenie ma żel bazowy, który ma bezpośrednią styczność z naturalną płytką.

Harmony Gelish- najlepsze żele do paznokci

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Możesz wypróbować popularne żele IBD, które mają wiele pozytywnych opinii, żele Harmony Gelish czy łatwo dostępne żele od Semilac. Harmony Gelish to dobra propozycja dla osób szukających zeli, które dobrze się poziomują. Produkty Gelish dostępne są w różnych pojemnościach, więc możesz łatwo je wypróbować i ocenić, jak pracuje ci się z danym żelem.

Praktyka czyni mistrza. Lepiej jednak nie ryzykować samodzielnej nauki, ponieważ zła budowa paznokcia może doprowadzić do bolesnego pęknięcia naturalnej płytki. Najlepiej udać się na profesjonalny kurs z metody żelowej. Wykonywanie paznokci można ćwiczyć nie tylko na żywej modelce, ale również na treningowym palcu, do kupienia w każdym sklepie z artykułami do stylizacji paznokci.

Dodaj komentarz