oliwka do skórek

Poprawny pedicure – usuwamy zrogowacenia

Podstawą dobrze wykonanego pedicure jest pozbycie się zrogowaceń i odcisków. Stwardniały suchy naskórek nie wygląda estetycznie, a jego warstwy nie pozwalają na dostateczne odżywienie skóry. Możemy pozbyć się go w sposób mechaniczny, korzystając z narzędzi do manicure. Możemy również sięgnąć po specjalne preparaty typu remover lub zastosować sposoby domowe. Które rozwiązanie jest najlepsze?

Skóra pięt i palców u stóp, mimo że jest delikatna, ulega jednak stwardnieniu w naturalny sposób, na skutek używania niewygodnego obuwia, ale nie tylko. Mocno zrogowaciały naskórek może łuszczyć się, a w skrajnych przypadkach może dochodzić do pękania zgrubiałej skóry. Nieestetyczne i bolesne nagniotki również są problemem, z którym boryka się pedicurzystka podczas wykonywania zabiegu pielęgnacyjnego stóp. W przeciwieństwie do zabiegów na dłoniach, tutaj stan skóry i jej estetyczny wygląd jest nawet ważniejszy niż sama stylizacja paznokci.

Akcesoria do manicure i pedicure

By pozbyć się zrogowaciałego naskórka, możemy zastosować narzędzia oraz akcesoria do manicure i pedicure. Wymaga to jednak umiejętności i wprawy. Usuwanie mechaniczne naskórka musi zostać wykonane odpowiednio delikatnie, mimo iż narzędzia są ostre i trące (tarki, polerki, pilniki). Aby ułatwić sobie wykonanie zabiegu w warunkach domowych, warto posiłkować się prostymi naturalnymi sposobami.

Domowe sposoby na zmiękczanie i usuwanie naskórka

Przed wykonaniem zabiegu warto zmiękczyć skórę, mocząc stopy w ciepłej wodzie. Możemy dodać do niej oliwy z oliwek lub dowolnego oleju, dzięki czemu wzbogacimy kąpiel o składniki odżywcze dla skóry i zapewnimy jej nawilżenie. Tradycyjnym sposobem na zmiękczenie skóry na stopach jest również stosowanie ciepłej wody z dodatkiem szarego mydła. Jest to skuteczna metoda, jednak pamiętajmy, że mydliny mają również właściwości wysuszające. Skuteczna jest także kąpiel dezynfekująca z dodatkiem soli i ziół (np. szałwii, lawendy, rozmarynu).

Po zmiękczeniu skóry możemy zastosować akcesoria do manicure i mechanicznie usunąć skórki. Martwy naskórek na pietach i palcach można usuwać za pomocą pumeksu, specjalnego pilnika lub peelingu.

W domowych warunkach możemy zastosować na przykład skuteczny peeling cukrowy. Jego podstawą, oprócz cukru, jest płynny tłuszcz. Możesz zastosować cukier biały lub brązowy cukier trzcinowy, źródło kwasów AHA. Do peelingu dodaj oliwę z oliwek lub olej, na przykład kokosowy lub oliwkę dla niemowląt. Przydatna może okazać się także oliwka do skórek. Oprócz tego warto wzbogacić peeling o dodatek miodu, olejków eterycznych i witaminy A + E (kapsułki do kupienia w aptece).

Remowery profesjonalne – Callus Eliminator

W sprzedaży dostępne są także specjalne preparaty do usuwania zgrubiałego naskórka. Są to produkty o delikatnych chemicznych składach, skutecznie usuwające martwy naskórek. Możesz sięgnąć na przykład po Callus Eliminator. W tym celu również należy wymoczyć skórę w cieplej wodzie, przez około 2 do 6 minut. Następnie należy zastosować Callus Eliminator i pozostawić na około 2 minuty. Pod koniec usuwamy naskórek za pomocą delikatnej tarki lub polerki.

callus eliminator
Callus Eliminator Euro Fashion

 

Ostatnim etapem pedicure jest zastosowanie kremu z witaminami, który zmiękczy i odżywi skórę. Pomocna jest również oliwka do skórek. Kremy i oliwki należy stosować regularnie, w celach pielęgnacyjnych, by utrzymać skórę stóp w jak najlepszym stanie aż do wykonania następnego zabiegu pedicure.

Dodaj komentarz