charbonne

Podstawowy zestaw do paznokci hybrydowych

Od kilku lat manicure hybrydowy wiedzie absolutny prym, jeśli chodzi o techniki stylizacji paznokci. Coraz więcej z nas wykonuje hybrydy samodzielnie, w domowym zaciszu. Po zakupie lampy, kilku akcesoriów i kosmetyków i zdobyciu odrobiny wprawy możemy z powodzeniem samodzielnie wykonywać estetyczny i trwały manicure hybrydowy. Jakie produkty należy kupić na początek, aby niepotrzebnie nie przepłacać, ale jednocześnie zgromadzić wystarczająco dobry zestaw do paznokci hybrydowych?

Aby twoje hybrydy były pięknie błyszczące i odpowiednio trwałe, od początku powinnaś pracować na dobrych produktach. Warto uczyć się dobrych nawyków i rezygnować z kiepskiej jakości akcesoriów oraz kosmetyków – tym bardziej że ich używanie może zagrażać naszemu zdrowiu. Nie trzeba jednak wydawać kroci ani kupować całej masy produktów, by wykonać klasyczną podstawową hybrydę.

Pierwszą kwestią przy kompletowaniu zestawu startowego do hybrydy jest zakup lampy. Z całą pewnością na tym elemencie wyposażenia nie należy oszczędzać. Zbyt słaba lampa nie tylko utrudnia i wydłuża proces wykonania hybrydy, ale również może doprowadzić do powstania uczulenia. Źle utwardzona hybryda może podrażniać oraz wywołać reakcję alergiczną. Już na sam początek kup mocną lampę LED, przynajmniej 36W lub nawet 38W. Wybierz normalną zabudowaną lampę zamiast mobilnego „mostka”, ponieważ ważne jest również rozmieszczenie żarówek oraz odbijanie światła od ścianek lampy.

Zestaw do paznokci hybrydowych – niezbędne akcesoria

Jeśli chodzi o akcesoria kosmetyczne do hybrydy, nie czeka cię duży wydatek. Podstawowy zestaw do paznokci hybrydowych obejmuje zwykły pilnik papierowy o gradacji 100-180 oraz polerkę, a także waciki bezpyłowe. Przyda się również drewniany patyczek do odsuwania skórek.

Lakiery do hybrydy i preparaty

Kosmetyki, jakich potrzebujesz, to celaner do odtłuszczenia zmatowionej płytki, a także baza żelowa, top coat do hybrydy i oczywiście lakier kolorowy hybrydowy. Na początek najlepszym wyjściem jest stosowanie produktów z jednej linii, tej samej marki. Da to gwarancję, że wszystkie z nich będą względem siebie kompatybilne. Możesz wybrać na przykład zestaw do paznokci hybrydowych Semilac, Charbonne lub NeoNail, przystępne cenowo i wyróżniające się dobrą jakością. Popularne marki mają w ofertach gotowe zestawy startowe. Możesz też na własna rękę z zakupić bazę, kolor i top tego samego producenta. By usunąć manicure, będziesz potrzebowała removera do hybrydy, czyli acetonu.

To już wszystko! Podsumowując, twój zestaw do paznokci hybrydowych na start powinien zawierać:

  • lampę LED,
  • pilnik,
  • polerkę,
  • waciki bezpyłowe,
  • cleaner,
  • bazę do hybrydy,
  • lakier hybrydowy,
  • top coat,
  • remover do hybrydy.

Wybierając gotowy zestaw startowy, zwróć uwagę przede wszystkim na moc i jakość lampy. Producenci tacy jak Charbonne czy Semilac mają również w ofertach zestawy kosmetyków i akcesoriów bez lampy. Taki starter może okazać się dobrym wyborem, gdyż masz wówczas możliwość wygodnego zakupu wszystkich niezbędnych produktów i dokupienia osobno dobrej, dowolnie wybranej lampy LED.

Dodaj komentarz