Piękne brwi w kilku krokach

Ciemna oprawa oczu i geste brwi o dobrze zaznaczonym profilu – to efekt, który marzy się większości z nas. Godziny spędzone przed lustrem na makijażu mają na celu osiągnięcie hipnotyzującego spojrzenia. W dzisiejszym artykule skupimy się na łukach brwiowych. Jak je wyregulować oraz jak podkreślić, aby wyglądały perfekcyjnie?

Moda jest zmienna i tak samo jak w przypadku ubioru, również w makijażu pewne trendy pojawiają się i odchodzą. Jedno pozostaje jednak niezmienne. Podążając za nią, chcemy wyglądać atrakcyjnie. Niezależnie od tego, czy na topie są cieniutkie, mocno wyprofilowane brwi, czy też grube, naturalnie wyglądające łuki, należy zadbać o to, by wyglądały one estetycznie. Ważny jest umiar i doświadczenie. Chyba każda z nas wie, jak wyglądają nieumiejętnie wystylizowane brwi – np. wyskubane i zaznaczone ciemną kredką. Jak nie dopuścić do powstania podobnego efektu? W jaki sposób sprawić, by łuki brwiowe wyglądały nie tylko modnie, ale i pięknie?

Henna

Obecnie na topie są grube i przyciemnione brwi. Łuki mają być mocno zaznaczone, a jednocześnie powinny wyglądać bardzo naturalnie. Dobre efekty uzyskamy, przyciemniając je henną w naturalnym kolorze. Należy jednak sięgnąć po produkt dobrej jakości, który da nam pożądany efekt. Jedną z najlepszych dostępnych w sprzedaży jest henna Refectocil. Wykonując zabieg, możesz uzyskać dobry i dość trwały efekt. Refectocil wygląda naturalnie dzięki optymalnej zawartości pigmentów i specjalnie opracowanej kolorystyce.

Szczypczyki kosmetyczne

Kuferek na kosmetyki każdej kobiety obowiązkowo zawiera szczypczyki kosmetyczne. Z pomocą tego prostego akcesorium możemy uzyskać wymarzony kształt brwi, pod warunkiem, że za wykonanie zabiegu depilacji zabierzemy się umiejętnie. Pierwsza i najważniejsza zasada głosi, że nigdy nie należy wyrywać brwi u góry, a jedynie u dolnej krawędzi łuku. Szczypczyki kosmetyczne są niezastąpione przy likwidacji tak zwanej mono brwi i przy pozbywaniu się nieregularnych włosków zakłócających linię łuku. Modne, gęste brwi nie muszą być mocno „wyskubane” – liczy się więc umiar i delikatność.

Cienie do brwiowych

Twój kuferek na kosmetyki możesz też uzupełnić o produkty, które pozwolą ci wykonać makijaż brwi. Z całą pewnością przyda się specjalna kredka lub/i cienie, korę pomogą przyciemnić brwi nadać im upragniony kolor. Możesz również sięgnąć po pomadę lub żel, czyli kosmetyki, które pomogą ci ujarzmić niesforne kosmyki, nadać łukom pożądany kształt oraz gładkość. Przed wykonaniem makijażu sięgnij po specjalny mały grzebyczek, by ułożyć włoski przed nałożeniem kosmetyku. Brwi maluj od środka do wewnątrz, by uzyskać delikatne, naturalne przejście tonalne. Chodzi o cieniowanie, a nie o efekt doklejonych grubych kresek.

To już wszystko! Ulubiony rodzaj stylizacji brwi należy wybrać samodzielnie, na drodze doświadczenia. Każda z nas ma inne upodobania, a kolor brwi powinien pasować do cery, koloru oczu i włosów. Metodą prób i błędów szybko można jednak dojść do perfekcji.

Dodaj komentarz