Pedicure – jak zmiękczyć zrogowaciały naskórek

Podstawą dobrze wykonanego pedicure jest pozbycie się zrogowaceń. Twardy naskórek na piętach, kciukach i podeszwie jest utrapieniem większości kobiet oraz mężczyzn. Skóra stóp jest narażona na częste otarcia i odgniecenia, które z czasem stają się coraz trudniejsze do usunięcia. By tzw. modzele nie narastały, należy regularnie je usuwać, zmiękczać i nawilżać skórę.

Callus – czyli modzel – to stwardnienie powstałe na skutek częstego ucisku. Jest to stwardniały martwy naskórek, pozostałość po odcisku. Usuwanie modzeli, nagniotków oraz zmiękczanie skóry jest podstawą dobrze wykonanego pedicure.

Szczególnie problematyczny jest obszar pięt, które grubieją i twardnieją. Z czasem zrogowaciała sucha skóra może łuszczyc się lub pękać, co nie tylko jest nieestetyczne, ale również bolesne. Jak usuwać zrogowacenia?

1. Wykonaj kąpiel stóp

Przed przystąpieniem do zabiegu pedicure należy zmiękczyć skórę, mocząc stopy przez kilka minut w ciepłej wodzie. Można dodać do niej olejku, szarego mydła bądź specjalnego kosmetyku. W sprzedaży dostępne są sole i tabletki do pedicure zmiękczające skórę.

2. Użyj preparatu na zrogowacenia- Callus Eliminator

By pozbyć się zrogowaciałego naskórka, najlepiej jest posłużyć się specjalnym preparatem, jak np. Callus Eliminator. Produkty z tej kategorii są przeznaczone do aplikacji bezpośrednio na zrogowacenia. Callus Eliminator można zetrzeć już po upływie 6 minut, a następnie przystąpić do dalszej części zabiegu.

3. Usuwanie mechaniczne- tarta Cuccio

Gdy skóra jest już zmiękczona, należy przystąpić do jej mechanicznego usunięcia. Najlepiej wykorzystać do teko specjalną tarkę do pedicure lub pumeks. W sprzedaży dostępne są naturalne pumeksy mineralne, a także praktyczne tarki do pedicure z wymiennymi wkładami (np. tarka Cuccio). Wymienne wkłady pozwalają zachować higienę i wydłużają okres zdatności przyboru kosmetycznego do użycia.

 

tarka cuccio

Tarka Cuccio z wymiennymi wkładami

4. Nawilżanie- oliwka do skórek

Ostatni etap to nawilżenie i odżywienie skóry stóp. Jest to najprzyjemniejsza część całego zabiegu. Na osuszoną skórę nakładamy balsam regenerujący, który wygładzi skórę. Skórki okołopaznokciowe warto zmiękczyć specjalnym kosmetykiem, jak oliwka do skórek. Kosmetyki do pedicure mają właściwości odświeżające, dogłębnie nawilżają i zmiękczają. Warto stosować je regularnie przy codziennej pielęgnacji stóp. dla przedłużenia efektu zabiegu usuwania zrogowaciałego naskórka.

Usuwanie zrogowaceń oraz zmiękczanie skóry to podstawa, jeśli chodzi o pedicure. Ostatnim etapem, który możemy wykonać – jest nałożenie odżywki lub kolorowego lakieru do paznokci. Estetycznie opiłowana i pomalowana płytka to ważny element wyglądu stóp, jednak najważniejszym etapem ich pielęgnacji jest troska o skórę.

Dodaj komentarz