autoklaw kosmetyczny

Niezbędnik manicurzystki- 10 przyborów, które musisz mieć

Zastanawiasz się nad pracą jako manicurzystka? Może się wydawać, że jest to zajęcie proste i przyjemne. Jednak, nic bardziej mylnego! Przygotowania do pracy w tym zawodzie wymagają skompletowania odpowiedniego sprzętu i akcesoriów niezbędnych do wykonywania profesjonalnych usług. Ponadto, aktywność ta wiąże się z wieloma obciążeniami, które mogą okazać się uciążliwe. Głównie, jest to stale pochylona pozycja ciała, ciągłe wytężanie wzroku czy utrzymywanie sterylnej czystości. Poza niezbędnymi przyborami, warto jest zainwestować w takie, które ułatwią wykonywanie Twojej pracy i sprawią, że będzie to czysta przyjemność. Poznaj 10 najpotrzebniejszych akcesoriów.

autoklaw kosmetyczny paznokcie

Kuferek

Kuferek sprawdzi się przede wszystkim, jeśli prowadzisz działalność z dojazdem do klienta. Jednak nie tylko. Kuferek kosmetyczny pozwala na posegregowanie i ułożenie utensyliów (inaczej przyborów), w taki sposób, który ułatwi ich odnajdywanie i korzystanie. W tym wypadku, możesz używać go również u siebie w domu czy salonie. Kuferki dzielą się na takie z uchwytem oraz z kółkami (przez co łatwiej możesz go transportować).

Lampa bezcieniowa

W tym zawodzie, niezmiernie ważna jest precyzja. Praca z tak małą materią, jaką jest płytka paznokcia wymaga odpowiedniego oświetlenia. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że wykonujesz swoją pracę dokładnie. W tym celu, oświetlenie górne (np. wisząca lampa) czy lampka biurkowa nie wystarczy, a nawet może zaszkodzić (emitowane światło może np. przekłamywać kolory). Najlepiej jest wybrać lampę bezcieniową, która jest profesjonalnym sprzętem, przeznaczonym do prac tego typu.

Rękawiczki nitrylowe, bezpudrowe

Jest to pierwszy szczegół, który pokazuje, że dbasz o czystość i sterylność swojej pracy. Wykonując zabieg, każda manicurzystka powinna zabezpieczać swoje dłonie, rękawiczkami bezpudrowymi, jednorazowymi. Dlaczego takimi? Przede wszystkim są one cienkie, a więc nie utrudniają pracy. Ponadto, są wyjałowione i dobrze chronią dłonie przed działaniem szkodliwych substancji (np. pyłów czy płynów).

 

Dezynfekcja

autoklaw kosmetyczny do sterylizacji

Jednym z najistotniejszych elementów wyposażenia salonu czy kuferka manicurzystki, jest zadbanie o odpowiednie produkty (płyny) lub sprzęty do dezynfekcji. Przedmiotami które powinny być zdezynfekowane są przede wszystkim nożyczki, cążki, pęsety, szczypce, frezy oraz inne przedmioty. Robi się to, w celu pozbycia się z niezbędnych do pracy przyrządów: bakterii, grzybów i wirusów. Jeśli prowadzisz profesjonalny salon kosmetyczny, idealnym rozwiązaniem jest autoklaw kosmetyczny. Jest to specjalistyczne urządzenie do sterylizacji narzędzi, w którym czynnikiem sterylizującym jest para wodna. Sprawdzi się ono do przygotowania narzędzi, które maja styczność z naskórkiem klientów.

Waciki bezpyłowe

Mały szczegół, bez którego żadna manicurzystka nie wyobraża sobie pracy, to właśnie waciki bezpyłowe. To jedyny słuszny wybór- zwykłe waciki zostawiają mikro pyłki i zanieczyszczenia, które mogą popsuć efekt końcowy, a co za tym idzie- cały wysiłek włożony w zrobienie manicure.

Podkładka pod dłonie

Ten gadżet nie tylko ułatwi pracę ale zwiększy również komfort Twoich klientek. Mimo tego, że może się to wydawać zbędne, podkładka to coś, co na pewno docenią osoby odwiedzające Twój salon czy miejsce pracy. Warto jest wybrać taki z wymienną poszewką. Zachowasz wtedy czystość na stanowisku, a podkładka zawsze będzie się dobrze prezentować.

 

autoklaw kosmetyczny manicureZestaw do malowania paznokci

Kompletowanie całego zestawu, składającego się z lampy, przyborów, lakierów, może zająć wiele tygodni czy miesięcy. Na początek warto jest skorzystać z oferty Twojej ulubionej firmy i wybrać gotowy zestaw, który zawiera wszystkie niezbędne elementy. W trakcie prowadzenia swojej działalności, stopniowo powiększaj swój zestaw- będzie do korzystne z punktu widzenia marketinkowego. Im więcej opcji kolorystycznych będziesz w stanie zapewnić, tym grono Twoich klientek będzie się stale powiększać.

Sonda do zdobień

Wiele kobiet uwielbia zdobienia na paznokciach. Ułatwiaj sobie pracę i zainwestuj w dobre jakościowo sondy do zdobień. Jest to przyrząd, dzięki któremu będziesz w stanie stworzyć bardzo precyzyjne wzorki na paznokciach. Sonda nadaje się również do robienia tzw. frencza oraz nakładania różnych ozdób na płytkę (np. koralików czy kryształków).

Frezarka

W dobie ogromnej popularności lakierów hybrydowych, najłatwiejszym i najszybszym sposobem jego ściągnięcia jest użycie frezerki. Ponadto, za jej pomocą możesz skrócić paznokcie, nadać im pożądany kształt, odpowiednio przygotować płytkę, a nawet usuwać zrogowacenia na skórze. Frezarka powinna być kształtem dopasowana do Twojej dłoni, tyko wtedy zapewnisz sobie komfort pracy. Ponadto powinna być lekka, niezbyt głośna i posiadać pedał nożny do regulacji. Pamiętaj, że używanie frezerki wymaga wprawy, zanim zaczniesz jej używać na klientkach, poćwicz na swojej dłoni.

Pochłaniacz pyłów

Jest do gadżet, który niesamowicie ułatwi Ci pracę i wpłynie korzystnie na zdrowie Twoje i klientek. Dzięki pracy pochłaniacza pyłów, nie musisz wdychać ulatniających się szkodliwych substancji. Podczas pracy jako manicurzystka jesteś narażona na oddychanie powietrzem, w którym unoszą się resztki lakieru, żelu, ozdób, ale również drobnoustrojów. Sprawny pochłaniacz niweluje również ilość pyłków. Dzięki temu, masz pewność że żaden nie osiądzie na pomalowanym paznokciu.

Dodaj komentarz