manicure żelowy

Modny manicure – tendencje na rok 2018/2019

Wraz z nadejściem sezonu jesienno-zimowego, zmieniające się tendencje i trendy w modzie, wpływają na to, co nosimy na paznokciach. Sprawdź, co powinnaś nosić na swoich paznokciach, aby wpisać się w obowiązujące trendy. Modny manicure, czyli jaki?

Jakie kolory wybierać?

trendy manicure 2018/2019 czerń

Trendy manicure na jesień i zimę 2018/2019 to istny misz masz. Okazuje się, że najmodniejsze kolory sezonu są zarówno ciemne jak i jasne. Ciepłe brązy z zeszłego sezonu zastępujemy czernią. Zaskoczeni? Klasyczna czerń to jeden z najbardziej modnych kolorów na paznokciach sezonu. Widać tutaj silną inspirację stylem rockowym w modzie. Czerń w tym sezonie nosimy zarówno w macie, jak i błysku. Dodatkową opcja jest udekorowanie jednego paznokcia wzorem bądź biżuteryjną aplikacją.

 

trendy manicure 2018/19 czerwień

Co z czerwienią? Oczywiście kolor ten powraca co roku, jednak w tym sezonie zapominamy o wiśniowych tonacjach i burgundach. Pamiętasz wizerunek Marylin Monroe? Kobiety za jej radą, malowały paznokcie klasyczną czerwienią i właśnie taki odcień jest najbardziej pożądany na ten sezon

Uwielbiane w okresie letnim pastele, zastępujemy cieplejszymi i nieco bardziej wyrazistymi barwami. Na Twoich paznokciach powinny się pojawić kolory takie jak brudny róż, malina, stare złoto. Da bardziej odważnych Pań, które nie boją się eksperymentować, polecam wszelakie odcienie żółtego- musztardowy, miodowy, pomarańczowo-brązowy. Jest to nietypowa propozycja, która skradnie serce nie jednej z kobiet.

trendy manicure 2018/29 róż

 

A co z różem? Oczywiście, nie musimy z niego rezygnować! Najlepszym rozwiązaniem w tym sezonie, jest brudny róż oraz mieszanie go z odcieniami beżu i szarości. Dodatkowo, ciekawym akcentem jest dodawanie do różowych (nude) paznokci akcentu, w postaci paska bądź kropki w ciemnym kolorze.

 

Metalik i błysk dalej w modzie

Trend paznokci metalicznych, zrobił furorę w zeszłym sezonie. Nic więc dziwnego, że ta tendencja powróciła ze zdwojoną siłą. Dalej, najmodniejszy jest manicure z efektem lustra, bądź imitujący folię. Popularnością cieszą się również wszelaki lakiery z ciemną baza i masą, odbijających światło drobinek brokatu (drobnego bądź nie). W tym sezonie warto jest postawić na błyszczący manicure w kolorze zgniłej zieleni , bądź głębokiego granatu. Te dwa kolory śmiało konkurują z uwielbianym złotem i srebrem.

Paski

Nie każdy lubi jednolity i gładki manicure. Fanki ciekawszych kompozycji i zestawień kolorystycznych, mogą w tym sezonie spróbować kolorowych końcówek. Na czym to polega? Można powiedzieć, iż jest to wariacja na temat manicure w stylu frencza. Różnicą jednak jest to, że malujemy paznokieć dwoma, kontrastującymi kolorami w proporcji 1:1 (a nie jak w przypadku frencza jedynie końcówkę). Kolory można zestawiać na zasadzie color blockingu (czyli pozornie niepasujących do siebie), bądź wykorzystać te same kolory, ale w innych tonacjach (np. miodowy i żółty, khaki i zieleń). W tym przypadku ważne jest, aby wyraźnie zaznaczyć granicę między kolorami, nie robiąc przy tym gradientu czy modnego kiedyś manicure w tylu baby boomer.

trendy manicure 2018/19 owalne paznokcieCo z kształtem?

Kobiety, którym zależy na tym, aby mieć manicure w trendach, muszą zapomnieć o długich i kwadratowych paznokciach. Najbardziej pożądanym kształtem jest owal, a długość paznokci nie powinna być dłuższa niż kilka milimetrów od końca opuszka palca. Taki kształt paznokci nie tylko wydłuży nam optycznie palce u rąk, ale będzie również wyglądał bardzo elegancko.

Dodaj komentarz