lakiery żelowe, lakiery hybrydowe

Metody tworzenia manicureu

Manicure to doskonały sposób na zadbanie o paznokcie, a tym samym nadanie dłoniom pięknego wyglądu. W zależności od potrzeb i kondycji naszych paznokci możemy wykonywać manicure przy użyciu lakierów tradycyjnych, hybrydowych, żelowych lub akrylowych. Dzięki takiej różnorodności dostępnych metod stylizowanie paznokci jest łatwe i przyjemne, a co najważniejsze pozwala na stworzenie pięknego manicureu.

Metoda tradycyjna

lakiery żelowe, lakiery hybrydoweLakiery do paznokci umożliwiają malowanie paznokci, co polepsza ich naturalny wygląd. Nic więc dziwnego, że wiele kobiet stosuje ten trik, aby upiększyć całe dłonie. Najbardziej znaną metodą manicureu jest ten wykonywany przy użyciu lakierów tradycyjnych. Zaletą tej metody jest stosunkowo krótki czas, który musimy poświęcić na malowanie. Jednak na tym plusy się kończą. W większości wypadków, nawet przy najdroższych lakierach po kilku dniach, a często nawet po kilku godzinach emalia zaczyna odchodzić od płytki paznokcia. Najmniejsze uderzenie paznokciem powoduje odpryśnięcie lakieru. Więc mimo, że pozornie jest to szybka metoda to w rzeczywistości czas, który poświęcamy na ciągłe poprawki zdecydowanie działa na niekorzyść lakierów tradycyjnych.

Metoda akrylowa

W związku z problemami z trwałością lakierów tradycyjnych zaczęto szukać rozwiązania. Wtedy na rynku pojawił się akryl. Stylizowanie paznokci przy jego użyciu dawało długotrwały efekt. Paznokcie były mocne i odporne na uszkodzenia, a dodatkowym plusem była możliwość przedłużania paznokci. Do wykonywania manicureu akrylowego stosuje się akryl w formie proszku, który samoistnie się utwardza. Wadami tego produktu są nieprzyjemny i duszący zapach oraz uprzedzenia. Dla wielu osób paznokcie akrylowe i tipsy to jedno, a te drugie kojarzone są z kiczem. Jednak dobrze wykonany manicure akrylowy wygląda bardzo elegancko.

Metoda żelowa

lakiery żelowe, lakiery hybrydoweInnym sposobem na trwały manicure jest metoda żelowa, która doskonale nadaje się do tworzenia pięknych stylizacji. Do jej wykonania niezbędne są lakiery żelowe oraz lampa UV bądź LED. Jednak ze względu na fakt, ze niektóre lakiery żelowe nie utwardzają się w świetle LED, zaleca się do  żeli stosowanie lampy UV. Dobrze wykonany manicure żelowy wytrzymuje nawet do 3 tygodni, co jest jego niewątpliwą zaletą. Do wad natomiast zaliczyć trzeba relatywnie długi czas wykonywania manicureu oraz trudniejsze niż w przypadku lakierów tradycyjnych ściąganie produktu. Żele również często kojarzone są z tipsami, co oczywiście wynika z oceny źle wykonanych stylizacji. Przy prawidłowej aplikacji żelu, manicure jest bardzo delikatny.

Metoda hybrydowa

Z kolei ostatnia metoda to hit ostatnich sezonów. Nic dziwnego. Łączy ona bowiem trwałość żeli z wyglądem tradycyjnych lakierów. Do niezbędnych elementów przy tym typie maniucureu zaliczają się lakiery hybrydowe oraz lampa UV lub LED. Przy hybrydach polecana jest lampa LED, ponieważ znacznie przyśpiesza ona proces tworzenia manicureu. Istotnym punktem przy tej metodzie jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Pozwoli to na poprawne zaaplikowanie lakieru, a tym samym zagwarantuje trwałą stylizację nawet do 3 tygodni.

Dodaj komentarz