ozdoby na paznokcie

Jak przytwierdzać ozdoby do paznokci?

Modne stylizacje paznokci z wykorzystaniem cyrkonii, bulionu czy pazłotka nie są wcale trudne do wykonania. Ważne jest jednak, by ozdoby na paznokcie przytwierdzać umiejętnie, tak by osiągnąć estetyczny i oczywiście trwały efekt. Jak wtapiać ozdoby w żel i akryl oraz kiedy warto sięgnąć po klej do tipsów?

Cyrkonie Swarovskiego, drobniutki bulion, folia, złotko – pozwalają wyczarować wspaniałe efekty na paznokciach. Ilość ozdób do wyboru przysparza o zawrót głowy oraz zachwyca klientki salonów kosmetycznych. Początkujące stylistki i amatorki miewają jednak problemy z ich przytwierdzaniem do płytki. Źle przyklejone cyrkonie odpadają pod wpływem uderzenia, gorąca czy kontaktu z wodą. Nieumiejętnie wtopione ozdoby ulegają spiłowaniu podczas obróbki przedłużonych paznokci. Jak poradzić sobie z tymi problemami, przytwierdzając ozdoby na paznokcie?

Wtapianie ozdób

Pierwszą metodą aplikacji ozdób jest wtapianie ich w żel bądź w akryl. Mowa tu przede wszystkim o ozdobach typu bulion, jety, pazłotka, muszla i innych drobnych elementach. Stosując żel UV, należy umieścić je wystarczająco głęboko, by nie uległy zniszczeniu podczas piłowania zewnętrznej warstwy. Najlepiej jest zatapiać je w pierwszej cienkiej warstwie żelu UV/LED.

Cyrkonie i większe ozdoby na paznokcie

Aby cyrkonie nie straciły nic ze swojego blasku, nie pokrywamy ich top coatem ani żelem. Tak samo jak inne duże ozdoby 3D, należy wtopić je w ostatnią nabłyszczającą warstwę żelu. Nakładamy żel UV i układamy na nim ozdoby na paznokcie. Następnie lekko je dociskamy i utrwalamy manicure w lampie.

Na klej do tipsów

Inną metodą na przytwierdzenie ozdób 3D i cyrkonii jest przytwierdzanie ich na kleju, na zewnętrznej warstwie manicure. Klej do tipsów może być stosowany na zwykły lakier, jak również oczywiście na hybrydę, żel i akryl. Należy wybrać oczywiście odpowiednio mocny klej rekomendowany przez użytkowniczki i mający dobre opinie. Do przytwierdzania ozdób najwygodniejszy jest klej do tipsów w buteleczce z pędzelkiem. Podczas przyklejania elementów do płytki należy na bieżąco nanosić w odpowiednich miejscach niewielkie ilości kleju i przyklejać ozdoby np. za pomocą drewnianego patyczka, sondy lub kopytka. Po umieszczeniu w pożądanym miejscu, należy ozdobę lekko docisnąć do warstwy kleju i chwilę przytrzymać, aż klej do tipsów „złapie”.

 

Klej do tipsów
Klej do tipsów z pędzelkiem Gabrielle Nails

 

 

Jeśli przytwierdzanie ozdób na kleju nie przynosi oczekiwanych efektów i elementy odklejają się, warto spróbować innego produktu. Przytwierdzanie cyrkonii, bulionu i drobnych elementów wymaga wprawy oraz precyzji, jednak przy odrobinie cierpliwości szybko można uzyskać zadowalający efekt.

Dodaj komentarz