lakiery hybrydowe opi

Hybryda na żelu, trwały i mody manicure

Czasy kolorowych żeli, tipsów i wtapianych ozdób powoli mijają. Obecnie najmodniejszą i najbardziej popularną techniką jest manicure hybrydowy. Nie oznacza to jednak wcale rezygnacji z żelu. Popularne jest przedłużanie paznokci żelem na formie, a następnie pokrywanie ich lakierem hybrydowym. W ten sposób otrzymujemy modny, jednolity, trwały manicure.

W sprzedaży dostępne są żele uniwersalne jednofazowe, z pomocą których możemy łatwo przedłużyć paznokieć na szablonie – oczywiście pod warunkiem posiadania odpowiednich umiejętności orz wprawy. Wszystko, czego potrzebujemy, to standardowe akcesoria, jak pilniki, blok polerski i waciki bezpyłowe, papierowe formy a także kosmetyki: primer (zobacz: primer Semilac), żel jednofazowy, lakier hybrydowy i top coat. W przypadku żelu jednofazowego nie trzeba już kłaść bazy pod hybrydę. Zarówno żel, jak i hybrydę utrwalamy oczywiście w lampie UV/LED.

primer semilac

Primer Semilac

 

lampa semilacLampa Semilac

 

 

 

Jakość produktów kosmetycznych

By manicure był trwały, niezbędne jest zastosowanie dobrej jakości kosmetyków. Przy połączeniu żelu i hybrydy ma to szczególne znaczenie, ponieważ istotna jest przyczepność produktu do płytki. By paznokcie długo się trzymały, muszą mieć odpowiednią budowę. Należy też zastosować dobry primer (bezkwasowy lub kwasowy – dla problematycznej płytki). Następnie warto sięgnąć po sprawdzony żel budujący o dobrej konsystencji, z którą lubimy pracować. Niektóre stylistki lubią geste żele, inne preferują nieco rzadszą konsystencję. Żel powinien mieć właściwości samopoziomujące.

Ogromne znaczenie ma również jakość samego lakieru hybrydowego. Im będzie wyższa, tym lepszy efekt uzyskamy – nie tylko jeśli chodzi o trwałość, ale również krycie i głębię koloru. Do dobrych produktów należą lakiery hybrydowe Opi, Semilac, Gelish czy Victoria Vynn. Produkty Semilac są łatwo dostępne oraz mają niskie ceny. Lakiery hybrydowe Opi można czasem znaleźć w popularnych drogeriach sieciowych. Są to bardzo wysokiej jakości profesjonalne lakiery.

 

opi lakiery

 

 

Opi, lakiery hybrydowe

Zdobienia

Po aplikacji i utrwaleniu hybrydy utrwal całość dobrym top coatem o wybranych właściwościach – np. nabłyszczającym lub matującym. Możesz też wykonać zdobienie z użyciem pyłków, ozdób (naklejanych z pomocą kleju do tipsów na płytkę), naklejek wodnych czy cienkiego pędzelka. Ciekawe efekty uzyskasz również, stosując stemple do zdobień. Połączenie żelu i hybrydy daje nieograniczone możliwości w zakresie stylizacji paznokci. Można wykorzystać je do tworzenia trwałych, efektownych i modnych manicure.

Dodaj komentarz