paznokcie hybrydowe

Hybrda czy żel? Jaka metoda ozdabiania paznokci jest lepsza?

Jesteś fanką pięknych i zadbanych dłoni oraz paznokci? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, a Ty jakimś cudem nie spróbowałaś jeszcze alternatywnych metod nakładania koloru niż zwykły lakier do paznokci, ten artykuł jest dla Ciebie!

Wygoda, oszczędność czasu i pośredni, pozytywny wpływ na nasze dłonie to tylko niektóre z zalet metod, na których się dziś skupię. Paznokcie hybrydowe czy manicure żelowy? Co wybrać i jaka metoda będzie najbardziej odpowiednia właśnie dla Ciebie? Jeszcze kilka lat temu, jedyną dostępną i najbardziej popularną metodą przedłużania oraz ozdabiania paznokci w salonie kosmetycznym były tipsy (o zgrozo!). Wówczas, nie mieliśmy tak łatwo dostępnej technologii hybrydowej (lub jej w ogóle nie było). Nie każda stylistka była też wyszkolona w technice żelowej. Z racji tego każda kobieta, która chciała przedłużyć paznokcie i tym samym cieszyć się nim przez najbliższe tygodnie, musiała wybrać tipsy.

Jednak czasy zdecydowanie się zmieniły i w 2019 roku, każda kobieta może samodzielnie wykonywać swój manicure, w zaciszu domowym. Na rynku dostępne są całe zestawy, wraz z lampą UV oraz wszystkimi niezbędnymi akcesoriami. Jednak jaką metodę wybrać? Czy hybryda i żel nadają się do każdej płytki paznokcia? Sprawdź!

manicure żelowy

Kiedy stosować poszczególne metody?

Wybór odpowiedniej metody zależy w głównej mierze od stanu Twoich paznokci oraz od efektu, na którym Ci zależy. Paznokcie hybrydowe będą odpowiednie zarówno dla osób, które nie mają większych problemów z płytką paznokcia jak i tych, którzy borykają się z rozdwajającymi końcówkami czy łamliwą płytką. Trzeba przyznać, że metoda hybrydowa jest nieco mniej wytrzymała niż żelowa, dlatego jeśli masz bardzo krótkie paznokcie, a marzy Ci się ich przedłużenie, na początku lepiej wybierać manicure żelowy.

Za pomocą żelu możemy przedłużyć nasze paznokcie o dowolną długość (w granicach rozsądku). Obecnie na rynku pojawiają się produkty hybrydowe, dzięki którym jesteśmy w stanie przedłużyć paznokcie do 1 cm. Dla wielu z nas będzie to w zupełności wystarczające, a metoda ta jest na tyle prosta, że opanuje ją każdy. Dodatkowo, bardzo często bazy hybrydowe mają duże stężenia składników odżywczych i wzmacniających, dzięki czemu po zdjęciu (poprawnemu) hybrydy mamy wrażenie, że nasze paznokcie są odżywione i wzmocnione.

paznokcie hybrydowe w domu

Paznokcie hybrydowe a manicure żelowy – opinie ekspertów

Osoby zajmujące się na co dzień stylizacją paznokci mówią, że:

„wybór metody zależy od oczekiwań. Hybryda to stosunkowo nowy produkt na rynku, można śmiało nazwać ją „miękkim żelem w pędzelku”. Łączy w sobie łatwość aplikacji lakieru, charakteryzuje ją trwałość niemalże godna żelu. (…) To świetne rozwiązanie dla kobiet, które mają dość lakierowania paznokci co dwa dni, odprysków i ścierania się lakieru”

Patrycja Demichowicz, właścicielka studia paznokci

Jeśli chodzi o manicure żelowy, to:

„daje nam on bardzo dużo możliwości, przede wszystkim można nim od razu przedłużyć paznokcie, bez zapuszczania, które trwa czasem tygodniami. To materiał, za pomocą którego uzyskamy piękne, cienkie, mocne przedłużenie. Większość renomowanych salonów odchodzi od przyklejania tipsów, teraz paznokcie przedłuża się na specjalnych szablonach, samym żelem. To o wiele bezpieczniejsza metoda.”

Patrycja Demichowicz, właścicielka studia paznokci

 

Analizując wypowiedź, można dojść do wniosku, że jeśli zależy Ci na domowej stylizacji paznokci, najlepiej jest wybrać odpowiedni zestaw do manicure hybrydowego. Na tym etapie warto jest wspomnieć o trwałości obu metod.

Każda z nas jest inna, a nasze włosy i paznokcie rosną w różnym tempie. Osobiście nie jestem w stanie nosić jednego manicure dłużej niż 2 tygodnie, ponieważ odrost wynosi wtedy około 1 cm. Panie, którym zdecydowanie wolniej rosną paznokcie, będą szczególnie zadowolone z hybrydy. Jeśli wybierzesz lakier dobrej i renomowanej marki i nałożysz go według zaleceń, powinien się on trzymać przynajmniej 2-3 tygodnie. Wpływ na utrzymywanie się lakieru ma również stan płytki paznokcia. Mówi się, że trwałość manicure żelowego może być dwukrotnie dłuższa, jednak ciężko mi jest wyobrazić sobie sytuację, w której uzupełniam odrost po 4 tygodniach (unikaj takiego rozwiązania, ponieważ wygląda to bardzo nieestetycznie).

Ile to trwa?

Zarówno w przypadku paznokci hybrydowych, jak i manicure żelowego, na sam zabieg musimy poświęci odrobinę czasu. Jeśli dojdziesz do wprawy, stosunkowo szybciej robi się paznokcie hybrydowe. Zdjęcie lakieru, nałożenie nowych warstw i utwardzenie zajmie Ci od 1,5 do 2 godzin. Manicure żelowy jest nieco bardziej wymagający, głównie ze względu na czas zdejmowania lakieru (trzeba go spiłować, a nie jak w przypadku hybrydy rozpuścić acetonem).

paznokcie hybrydowe usuwanie

Poziom trudności

Z doświadczenia mogę stwierdzić, że metoda hybrydowa jest zdecydowanie prostsza i szybsza. Głównie z racji tego, że lakiery hybrydowe są łudząco podobne do tych zwykłych, a ich aplikacja jest po prostu łatwa.

Jednak w obu przypadkach potrzebna jest lampa UV, dzięki której utwardzisz lakier. Jedyną metodą, która nie wymaga posiadania sprzętu tego typu jest akryl.

manicure żelowy w domu

Czy są różnice w efekcie końcowym?

Jeśli porównamy paznokcie pomalowane metodą hybrydową i żelową, na pierwszy rzut oka nie zauważymy większych różnic. Mimo tego, że standardowo nakładamy 4 cienkie warstwy lakiery hybrydowego, wyglądają one naturalnie, a płytka jest w miarę elastyczna. Wprawne oko zauważy jednak, że źle nałożony żel jest zbyt gruby i tworzy sztuczny i nienaturalny efekt. Pamiętaj, że żel nie jest tak elastyczny jak hybryda. Dlatego, nie łatwo dopasowuje się do kształtu płytki paznokcia. Aby zbudować krzywiznę żelem, trzeba go odpowiednio dużo nałożyć i wymodelować pilnikiem. Z racji tego, hybryda jest nieco prostsza.

Czy są to metody bezpieczne?

Przez wiele lat panował mit mówiący o tym, że hybryda niezwykle szybko niszczy nasze paznokcie. Po części jest to prawda, gdyż nieumiejętne nakładanie i zdejmowanie lakieru tego typu może doprowadzić płytkę do ruiny. Dlatego, przed samodzielną próbą robienia manicure, warto jest się dokładnie dowiedzieć co robić, a czego zdecydowanie unikać.

Czy wiesz jak odpowiednio przygotować płytkę paznokcia przed manicure hybrydowym?

Sprawdź http://www.topmanicuredesign.com/hybryda-jak-poprawnie-przygotowac-plytke/

 

Zarówno hybryda jak i manicure żelowy wpływają pośrednio na stan paznokcia. Prawdą jest, że nawet po umiejętnym zdjęciu lakieru hybrydowego/żelowego, stan płytki może tymczasowo się pogorszyć. Dzieje się tak, ponieważ przed nałożeniem lakieru pozbywamy się bloczkiem polerskim warstw ochronnej paznokcia. Przez to, sam w sobie robi się on słabszy. W tym wypadku warto jest stosować odżywki wzmacniające,a  20 minut przed zabiegiem posmaruj dłonie kremem z wysokim filtrem.

Dodaj komentarz