folia transferowa

Folia transferowa – szybki sposób na niebanalne zdobienie paznokci

Zdobienie paznokci jest pewnego rodzaju sztuką, a uzyskiwane przez manicurzystki efekty często są małymi dziełami sztuki. Jednak osiągnięcie tak spektakularnych wyników wymaga poświęcenia dużej ilości czasu na ćwiczenie swoich umiejętności oraz pewnej dozy talentu. Na szczęście istnieją sposoby, które umożliwiają tworzenie pięknych wzorów na paznokciach nawet jeżeli nie jest się mistrzem w tej dziedzinie. Jednym z nich jest folia transferowa. O tym, czym ona jest i jak za jej pomocą tworzyć niepowtarzalny manicure dowiesz się poniżej.

O folii transferowej słów kilka

folia transferowaRynek produktów przeznaczonych do stylizacji paznokci bogaty jest w różnego rodzaju pyłki, pudry czy naklejki, które zyskały już grono swoich odbiorców. Teraz o względy walczy folia transferowa. W zamkniętym opakowaniu przypomina metaliczną serpentynę rozwieszaną w czasie karnawału. Jednak jej praktyczny wymiar jest nieoceniony jeżeli chodzi o ciekawe zdobienie płytki paznokcia. Tak na prawdę produkt ten powinien znaleźć się u każdej kobiety, która lubi wyróżniać się nietypowym manicurem. Dzięki folii jesteśmy w stanie wykonać niepowtarzalne zdobienie, którego ostateczny wygląd jest uzależniony wyłącznie od nas. Właśnie to czyni tę metodę unikatową. Ogromną zaletą folii transferowej jest również możliwość łączenia ze sobą różnych jej kolorów i wzorów, co jeszcze bardziej poszerza zakres zdobień.

Do użycia folii transferowej potrzebujemy…

…podstawowych akcesoriów, które wykorzystujemy podczas standardowego manicureu. Dlatego w zależności od metody malowania paznokci (hybrydami, żelami, akrylem, lakierami tradycyjnymi) liczba niezbędnych produktów będzie różna. Jednak dodatkowym elementem, który zagwarantuje najlepszy efekt jest specjalny klej do folii transferowej. Klej ten zapewnia doskonałą przyczepność produktu oraz ułatwia jego użycie. Alternatywą dla tego typu kleju jest standardowy klej do tipsów lub lepka warstwa dyspersyjna, którą tworzą lakiery hybrydowe i żele. Jednak jeżeli folia transferowa ma zostać zaaplikowana na już gotowy manicure wtedy dedykowany klej jest niezbędny.

Folia transferowa – sposób użycia

Szeroki przekrój kolorów i wzorów folii zapewnia, że zdobienie paznokci możemy bardzo łatwo spersonalizować. W podstawowym wariancie folia transferowa może zostać użyta na dwa sposoby. Albo na całej płytce paznokcia, albo w wybranych jej punktach. Jeżeli chcemy zaaplikować ją na żel lub hybrydę to sposób postępowania jest następujący.

Opracowanie i zmatowienie płytki -> nałożenie żelu/hybrydy -> utwardzenie -> odbicie koloru/wzoru poprzez dociskanie folii do warstwy dyspersyjnej -> nałożenie i utwardzenie topu

W przypadku stosowania folii transferowej z lakierami tradycyjnymi lub akrylami aplikujemy ją po wykonaniu manicureu. Następnie nakładamy biały klej i czekamy, aż zmieni kolor na przezroczysty. Wtedy zaczynamy odciskać folię w miejscach, gdzie nałożony został klej. Dla utrwalenia efektu wykonane zdobienie możemy pokryć topem.

Dodaj komentarz