lakier bez lampy

Ciekawa alternatywa dla lakierów hybrydowych: lakiery bez lampy

Kobiety uwielbiają malować paznokcie, bo przecież nic tak nie podkreśla piękna kobiecej dłoni, jak ładnie wystylizowane pazurki. Przez lata przyzwyczaiłyśmy się do tradycyjnych lakierów do paznokci, które niestety po kilku dniach odpryskiwały, a paznokcie prezentowały się nieestetycznie. Rozwiązaniem tych problemów były lakiery hybrydowe i żele, ale teraz nadszedł czas na nowość: lakiery bez lampy. Dlaczego warto się do nich przekonać?

Lakiery hybrydowe – plusy i minusy

Zanim przedstawię wam lakiery bez lampy, podsumujmy te, które tak dobrze znamy. Odkąd lakiery hybrydowe pojawiły się na rynku produktów do stylizacji paznokci, zdobyły pokaźną rzeszę zwolenniczek. Na korzyść tego sposobu stylizacji paznokci przemawia kilka faktów.

Pierwszym atutem jest trwałość. Oczywiście jest ona zależna od jakości lakieru hybrydowego, jednak wybierając produkty znanych i cenionych marek, możemy liczyć na to, że lakier utrzyma się na paznokciach przynajmniej 3-4 tygodnie. Po tym czasie odrost paznokci jest na tyle zauważalny, że większość kobiet decyduje się na ściągnięcie hybrydy i nałożenie nowego koloru.

Kolejnym plusem jest wytrzymałość. Codziennie nasze paznokcie mają kontakt z wodą, ze środkami czyszczącymi, ale są też narażone na uszkodzenia mechaniczne (np. długotrwałe pisanie na klawiaturze może uszkadzać strukturę lakieru na dłuższych paznokciach). O ile tradycyjny lakier do paznokci nie radzi sobie zbyt dobrze w takich sytuacjach, tak w przypadku lakierów hybrydowych nawet długotrwałe sprzątanie, gotowanie czy praca przy komputerze w żadnym stopniu nie wpływa na wygląd manicure’u hybrydowego.

Czy lakiery hybrydowe mają jakieś wady? Dla niektórych kobiet minusem jest konieczność utwardzania lakieru pod lampą. Nie będziemy rozważać kwestii zdrowotnych i tego, na co narażona jest skóra w czasie kontaktu z promieniami UV. Istotną kwestią jest to, że decydując się na manicure hybrydowy, musimy albo udać się do profesjonalnego gabinetu, albo zakupić zestaw do wykonywania manicure’u w domu. W obu przypadkach jesteśmy narażone na koszty.

Lakiery bez lampy – nowość, którą pokochały kobiety

Lakiery bez lampy to innowacyjne produkty, które są świetną alternatywą nie tylko dla tradycyjnych lakierów do paznokci, ale także dla

lakiery bez lampy
Lakiery bez lampy Morgan Taylor w modnym, koralowym odcieniu według Pantone Color 2019.

 tych hybrydowych. Na ich korzyść, podobnie jak w przypadku hybryd, przemawia trwałość. Lakier bez lampy utrzymuje się na płytce paznokcia przynajmniej 10 dni. Przygotowanie manicure’u zajmuje mniej więcej tyle samo czasu jak w przypadku hybryd. Jak przebiega taka stylizacja paznokci?

Pierwszym krokiem jest przygotowanie paznokci do stylizacji. Należy więc nadać im odpowiedni kształt pilnikiem, odsunąć skórki, a także wygładzić płytkę paznokcia polerką. Następnie na paznokieć nakładamy bazę – jej zadaniem jest wyrównanie i wygładzenie paznokcia tak, by kolejna warstwa, czyli kolor, prezentowała się nienagannie. W zależności od stopnia pigmentacji lakier bez lampy kolorowy może być położony raz lub dla uzyskania intensywniejszego efektu, można nałożyć kolejną warstwę.

lakiery bez lampy Ciuccio
Lakiery bez lampy Ciuccio

Po wyschnięciu kolejnych warstw czas na kropkę nad i naszej stylizacji: top. Funkcją topu jest zwiększenie trwałości i wytrzymałości manicure’u. Top sprawia, że pod wpływem różnych czynników lakier nie ściera się z płytki paznokcia.

Lakiery bez lampy – świetne rozwiązanie dla kobiet, które nie są jeszcze do końca przekonane do manicure’u hybrydowego lub dla tych pań, które szukają prostszej i tańszej alternatywy. Mając na uwadze ich trwałość i wytrzymałość jest to też znacznie lepsze rozwiązanie w porównaniu do tradycyjnych lakierów do paznokci, które na paznokciach zazwyczaj utrzymują się zaledwie kilka dni.

Dodaj komentarz